TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojumi pienākas arī par laulātā bērniem

J
jautā:
03. augustā, 2014
Romāns

Labdien! Man ir jautājums. Ar sievu esam laulībā, gaidām bērniņu. Vēlējos paņemt sievu un bērnu nodokļu grāmatiņā kā apgādājamos. Bet ir lieta tāda, ka sievai ir 2 bērni (abi ir no cita vīrieša). Vai es savā apgādībā varu paņemt tikai sievu ar mūsu jaundzimušo vai arī viņas abus bērnus?

A
atbild:
05. augustā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāja ienākuma nodokļa atvieglojumus par apgādājamo var saņemt par saviem bērniem, nestrādājošu laulāto, kā arī par apgādībā esošu personu apgādājamiem. Tātad nodokļu grāmatiņā kā apgādājamos nodokļa atvieglojuma piemērošanai varat ierakstīt arī sievas nepilngadīgos bērnus.

Tas noteikts likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli". Vīrs drīkst ņemt apgādībā sievu ar pirmo dienu, kad viņai izsniegta darba nespējas lapa B sakarā ar grūtniecību.

Par tiesībām uz nodokļa atvieglojumiem un citus jautājumus varat noskaidrot Valsts ieņēmumu dienestā jebkurā klientu apkalpošanas centrā. VID informatīvais tālrunis 6712000.