Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Par komandējuma izdevumu atlīdzināšanu

J
jautā:
16. jūnijā, 2014
Marija Grahovska

Labdien! Kādos gadījumos darbiniekam, kurš dodas komandējumā, atlīdzina ceļa izdevumus par braucienu ar taksometru uz/no lidostas?

A
atbild:
27. jūnijā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta 2010.gada 12.oktobra noteikumi Nr.969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” nosaka: darbiniekam par komandējuma laiku atlīdzina ceļa (transporta) izdevumus, ja ir iesniegti attiecīgos izdevumus apliecinoši attaisnojuma dokumenti.

Noteikumu 8.2.3.punkts paredz: darbiniekam atlīdzina izdevumus par braukšanu ar kopējās lietošanas transportlīdzekļiem (arī taksometru) līdz lidostai, dzelzceļa stacijai, autoostai, kuģu piestātnei un no tām (arī no dzīvesvietas un atpakaļ), ieskaitot pasažieru apdrošināšanas obligātos maksājumus. Izdevumus par braucienu ar taksometru, ja tie ir bijuši pamatoti, var atlīdzināt ar institūcijas vadītāja atļauju. Detalizētāk šo izdevumu atlīdzināšana nav reglamentēta. Uzņēmums vai organizācija to var noteikt iekšējos dokumentos.