E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 4553
Lasīšanai: 4 minūtes
1
1

Par īpašuma izsoles atcelšanas iemeslu

Publicēts pirms 10 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. jūnijā, 2014
Jānis Kāfrkliņš

Ierodoties uz nekustamā īpašuma izsoli, maksātnespējas administrators mutiski paziņoja, ka izsole ir atcelta. Tagad māc šaubas, vai tiešām izsole bija atcelta vai vienkārši šādi atbrīvojās no konkurentiem. Vai iespējams kaut kur uzzināt, kas notika ar šo izsoli? Izsole: Sertificēts maksātnespējas procesa administrators Aivars Salmgriezis paziņo, ka 2014.gada 1.aprīlī pulksten 14.00 administratora prakses vietā Rīgā, Katlakalna ielā 1, notiks Ainaram Braueram piederošā nekustamā īpašuma - zemes gabala - Siguldā, Atbrīvotāju ielā 26B, kadastra Nr.8015 002 2561, novērtējums un izsoles sākumcena EUR 12 805,84 (Ls 9000), otrā izsole. Piedzinējs: AS „DNB Banka”, reģ. Nr.40003024725, juridiskā adrese: Rīga, Skanstes iela 12. Visām personām, kurām uz nekustamo īpašumu ir tiesības, kas nepieļauj tā pārdošanu izsolē, jāpieteic savas prasības tiesā līdz izsoles dienai. Izsoles cena netiek aplikta ar pievienotās vērtības nodokli. Izsoles nodrošinājums EUR 1280,58 (Ls 900) iemaksājams līdz izsolei Aivara Salmgrieža (pers. kods 160366-12794) kontā Nr. LV62LATB0002020032139 AS „Norvik Banka”.

A
atbild:
19. jūnijā, 2014
Maksātnespējas administrācija
Jānis Pūris, juriskonsults

Atbilstoši Maksātnespējas likuma regulējumam informācijai saistībā ar maksātnespējas procesu ir jābūt pieejamai visām procesā iesaistītajām pusēm, tādējādi veicinot šo personu interešu ievērošanu un procesa mērķu sasniegšanu.

Tātad personai, kurai ir tiesības piedalīties izsolē, ir tiesības saņemt ar izsoli saistīto informāciju no administratora. Šādu informāciju vēlams lūgt izsniegt tā, lai tai būtu juridisks spēks un  nepieciešamības gadījumā to varētu izmantot savu interešu aizsardzībai. 

Maksātnespējas likuma 115.panta pirmā daļa nosaka:  ja parādnieka manta tiek pārdota izsolē, tās izsole izdarāma un īpašuma tiesības nostiprināmas uz ieguvēja vārda saskaņā ar Civilprocesa likuma noteikumiem par mantas pārdošanu piespiestā izsolē, ja šajā likumā nav noteikts citādi.

Civilprocesa likuma 617.panta pirmās daļas 1. un 5.punktā ir minēts, ka tiesa izsoli atzīst par spēkā neesošu, ja kādam nepamatoti nav atļauts piedalīties izsolē, nepareizi atraidīts kāds pārsolījums vai gadījumā, ja piedzinējs vai solītājs rīkojušies ļaunprātīgi.

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 363.21 pantā minēto fiziskās personas maksātnespējas procesā piemēro šā likuma 46.1 nodaļas noteikumus, ciktāl šajā nodaļā nav noteikts citādi.

Civilprocesa likuma 363.14 panta pirmās daļas 4.punktā ir minēts, ka pēc parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanas tiesa, pamatojoties uz attiecīgu pieteikumu, lemj par nekustamā īpašuma vai uzņēmuma izsoles akta apstiprināšanu (611. un 613.pants) un pārdotā nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz ieguvēja vārda.

Savukārt Civilprocesa likuma 363.28 panta pirmās daļas 8.punktā ir minēts, ka pieteikumu un sūdzību tiesa izskata 15 dienu laikā no pieteikuma vai sūdzības saņemšanas dienas.

Saskaņā ar likuma „Par tiesu varu” 28.6 panta piektajā prim daļā minēto tiesas sēžu datumu un laiku atzīmē Tiesu informatīvajā sistēmā izveidotajā tiesas sēžu kalendārā. 

Ņemot vērā visu šeit iepriekš minēto tiesisko regulējumu, norādāms, ka gadījumā, ja attiecīgā izsole, neraugoties uz administratora sniegto informāciju, tomēr ir notikusi, personai, kuras intereses ir aizskartas, ir jāvēršas tiesā ar attiecīgu sūdzību, prasot izsoles atzīšanu par spēkā neesošu.

Vienlaikus informējam, ka no maksātnespējas reģistrā esošās vispārpieejamās informācijas izriet, ka ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2014.gada 10.marta lēmumu administrators Aivars Salmgiezis ir atcelts no Ainara Brauera fiziskās personas maksātnespējas procesa administratora pienākumu pildīšanas.

Maksātnespējas likuma 25.panta 1.punktā ir minēts, ka administratora pienākumi izbeidzas, ja administrators tiek atcelts no administratora amata.

 No tā izriet, ka Aivaram Salmgriezim nebija pilnvaru rīkot Ainaram Braueram piederošā nekustamā īpašuma izsoli 2014.gada 1.aprīlī, kas, iespējams, arī ir minētā īpašuma izsoles atcelšanas iemesls.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 130 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas