E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 3814
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Nodokļi

Papildu iespējas nemaksāt kapitāla nodokli – no šā gada 1.janvāra

Publicēts pirms 11 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. februārī, 2014
Liesma Brunēvica

Labdien! Vai man bija jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis, pārdodot īpašumu (2012.gadā), kuru ieguvu uz uztura līguma pamata (biju uztura devējs bijušajai vīramātei). Īpašums bija vienīgā dzīvesvieta man un maniem diviem nepilgadīgajiem bērniem. Tajā laikā biju arī maznodrošinātā ģimene un bērniem alimentus maksāja Valsts uzturlīdzekļu fonds. Nodzīvojām tur deklarēti 4 gadi un 11 mēneši, kaut reāli pie īpašuma kopšanas strādāju 15 gadi. Pārdodot pusmāju, kura man bija uz uztura līguma pamata un kurā ieguldīju arī savus līdzekļus), mēneša laikā tika pretī iegādāts cits īpašums, kur dzīvot sev un bērniem, no tā negūstot peļņu! Vai man ir iespēja atgūt samaksātos nodokļus?

A
atbild:
24. februārī, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

No šā gada likums „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz paplašinātas iespējas nemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no kapitāla pieauguma, ja atsavina vienīgo vai mantoto nekustamo īpašumu (mantots līgumiskā, testamentārā vai likumiskā ceļā no fiziskās personas, kuru ar maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē).

Piemēram, no 2014.gada 1.janvāra ir noteikts, ka ar nodokli netiek aplikts ienākums no nekustamā īpašuma atsavināšanas (attiecīgais nekustamais īpašums reģistrēts zemesgrāmatā kā nodokļa maksātāja vienīgais nekustamais īpašums), ja šis ienākums no jauna tiek ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamajā īpašumā 12 mēnešu laikā pēc nekustamā īpašuma atsavināšanas vai arī pirms nekustamā īpašuma atsavināšanas.

Ar atpakaļejošu datumu likuma normas nepiemēro.

Ja Jūs vēlaties pārliecināties, vai kapitāla pieauguma nodoklis, pārdodot īpašumu, ir piemērots atbilstoši likumam, ieteicams konsultēties Valsts ieņēmumu dienestā. Informatīvais tālrunis 1898.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 90 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas