E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 38115
Lasīšanai: 2 minūtes

Grūtnieces nodarbinātība

J
jautā:
26. janvārī, 2026
Krista

Vai grūtniecei, kas ir nodarbināta valsts iestādē, grūtniecības pirmajā trimestrī ir tiesības atteikties no dalības ārvalstu komandējumos, kas sevī ietver lidojumus ar lidmašīnu? Līdzīgs jautājums ir arī par nakts darbu. Vai abos gadījumos ir nepieciešama ginekologa/ģimenes ārsta izziņa? 

A
atbild:
Šodien
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte
Vēršam uzmanību, ka sniegtā atbilde ir informatīva un nav saistoša tiesību piemērotājiem.

Darba devējs grūtnieci var sūtīt komandējumā vai darba braucienā, ja viņa tam devusi rakstveida piekrišanu. Minētais noteikts Darba likuma 53. panta trešajā daļā. Savukārt nakts laikā, kas ir laikposms no pulksten 22.00 līdz 6.00, grūtnieces nodarbināt ir aizliegts. Minētais aizliegums noteikts Darba likuma 138. panta sestajā daļā.

Darba likums nenosaka veidus, kā darbiniecei jāpaziņo darba devējam par grūtniecības faktu, tomēr ieteicams to darīt rakstveidā, lai iespējamās strīdus situācijās izvairītos no apgrūtinātas faktu pierādīšanas, ja par grūtniecību darba devējam paziņots tikai mutvārdos. Ja darbiniece grūtniecības faktu paziņo tikai mutvārdos, darba devējs nav ierobežots lūgt darbiniecei grūtniecības faktu apstiprināt dokumentāli, piemēram, iesniedzot ārsta izziņu par grūtniecības faktu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 115 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas