Labdien! Vīram ar bijušo sievu noslēgta vienošanās par alimentiem. Par 4 bērniem jāmaksā 800 eiro. Viņš ir pašnodarbināta persona, un ir mēneši, kad nav ienākumu. Ir bijis pat pusgads bez ienākumiem. Naudu kaut kur atrod, bet ir mirkļi kad netiek galā, jo ir arī rēķini un pašiem arī jāēd. Ko šajā situācijā var darīt? Vīrs grib ņemt divus bērnus pie sevis, lai nebūtu tik liels alimentu slogs un varētu dzīvot. Redzu, kā vīrs šīs situācijas dēļ slīgst smagā depresijā.
Saskaņā ar Civillikumu minimālo uzturlīdzekļu apmēru vecākam ir pienākums nodrošināt neatkarīgi no viņa spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa. Valstī noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmēru nosaka Ministru kabinets, ņemot vērā valstī noteikto minimālo mēnešalgu un bērna vecumu.
2025. gadā minimālā uzturlīdzekļu summa ir 185 eiro mēnesī par katru bērnu līdz septiņu gadu vecumam un 222 eiro mēnesī par katru bērnu, kas sasniedzis septiņu gadu vecumu.
Noslēdzot vienošanos, var tikt noteikta cita minimālā uzturlīdzekļu summa, kas nedrīkst būt mazāka par valstī noteikto.
Vienlaikus, ja ir noslēgta vienošanās, tad pastāv iespēja to mainīt, ja otrs vecāks tam piekrīt. Ja tā noslēgta pie notāra, jādodas atkārtoti pie notāra mainīt vienošanās saturu.
Savukārt, ja abiem vecākiem neizdodas vienoties par citu uzturlīdzekļu apmēru, tad saskaņā ar Civillikumu strīdus par uzturlīdzekļiem bērnam izšķir tiesa.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!