E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 3445
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Prasība tiesā nav pamats izpildu lietas apturēšanai

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. janvārī, 2014
Aigars Celms

Vai drīkst maksātnespējas administrators turpināt izsoli, ja ir fiziskas personas maksātnespējas nekustamā īpašumā paredzēta izsole, bet ir celta prasība tiesā no trešās personas par šā īpašuma mantisko ieguldījumu. Un prasība tiesā ir iesniegta trīs darba dienas pirms paredzētās izsoles.

A
atbild:
04. februārī, 2014
Maksātnespējas administrācija
Ervīns Ābele, direktors

Komerclikuma izpratnē ar mantisko ieguldījumu saprot mantu, ko sabiedrības dibinātājs naudas vietā iegulda sabiedrības pamatkapitālā. Līdz ar to no vēstules nav iespējams secināt, kāda rakstura prasību ir cēlusi trešā persona.  

Gadījumā ja trešā persona ir pieteikusi īpašuma tiesības uz nekustamajā īpašumā esošo kustamo mantu vai uz daļu nekustamā īpašuma, jānorāda turpmākais

Saskaņā ar Maksātnespējas likuma 115.panta pirmo daļu par nodrošinājumu kalpojošās (ieķīlātās) parādnieka mantas izsole notiek Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā, ja šajā likumā nav noteikts citādi. Savukārt saskaņā ar Civilprocesa likuma 560.pantu prasības celšana tiesā pati par sevi nav pamats izpildu lietvedības apturēšanai. 

Lai nodrošinātu izpildu darbību apturēšanu attiecībā uz strīdus mantu, tiesai saskaņā ar Civilprocesa likuma 138.panta pirmās daļas 7.punktu ir jāpieņem lēmums par prasības nodrošinājuma līdzekļa – izpildu darbības atlikšana (arī aizlieguma tiesu izpildītājam nodot naudu vai mantu piedzinējam vai parādniekam vai mantas pārdošanas apturēšana) –piemērošanu. 

Tādējādi, ja attiecībā uz strīdus mantu tiesa nav pieņēmusi lēmumu par attiecīgā prasības nodrošinājuma līdzekļa piemērošanu, administratoram nav pienākums apturēt mantas pārdošanu. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU