Labdien! Vēlos uzdot jautājumu par ZTI tiesībām. Vēl pirms pāris nedēļām es atrados darba attiecibās. Man ir viens bankas konts SEB bankā, uz kuru tika skaitīta mana darba alga. ZTI uzlika inkaso manam bankas kontam un bez kāda man saprotama iemesla paralēli aizsūtīja izpildvēstuli manam darba devējam. Tā kā es strādāju starptautiskā uzņēmumā, šīs vēstules dēļ man uzteica darbu, par iemeslu minot tieši šo vēstuli. ZTI nebija nekāda iemesla sūtīt šādu vēstuli, jo naudu tāpat būtu saņēmuši no mana bankas konta. Labi. Šo situāciju es pieņēmu. Uzsakot darbu, man izmaksāja algu un visas kompensācijas. Lai vieglāk saprast: parāda summa ir 4200 EUR, no kuras 2540 EUR ZTI uzreiz dabū no mana bankas konta un 1400 EUR piedzen no darba devēja. Tagad ir tāda situācija, ka konts joprojām ir ZTI inkaso uz 1660 EUR, kaut parādā es esmu tikai 260 EUR. Uz maniem aicinājumiem precizēt bankas konta inkaso apmēru ZTI nereaģē, aizbildinoties ar likumīgajiem 6%, kas, iespējams, varot rasties. Tagad sanāk, ka jebkurā gadījumā ZTI ar varu man atņems vairāk nekā pusotru tūkstoti naudas, kas man būs jālūdz skaitīt atpakaļ? Vai tiešām šāda visatļautība ir likuma robežās?
Zvērināts tiesu izpildītājs kā parādu ir tiesīgs piedzīt tikai to summu, kas norādīta izpildu dokumentā. Tādējādi, ja izpildu dokumentā ir noteiktas piedzinēja tiesības saņemt likumiskos procentus, tad zvērināta tiesu izpildītāja pienākums ir šo summu aprēķināt un piedzīt.
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome nevar sniegt nekādu sīkāku komentāru, jo nav zināmi konkrētās izpildu lietas apstākļi. Ja uzskatāt, ka zvērināts tiesu izpildītājs nepamatoti vērš piedziņu uz jūsu naudas līdzekļiem bankas kontā, tad kā parādniekam jums ir tiesības pārsūdzēt šo zvērināta tiesu izpildītāja darbību rajona (pilsētas) tiesā Civilprocesa likuma 632. panta kārtībā:
(1) Tiesu izpildītāja darbības sprieduma izpildīšanā vai viņa atteikumu izpildīt šādas darbības, izņemot šā likuma 617. pantā noteikto gadījumu, piedzinējs vai parādnieks, iesniedzot motivētu sūdzību, var pārsūdzēt rajona (pilsētas) tiesā pēc tiesu izpildītāja amata vietas 10 dienu laikā no pārsūdzamās darbības izdarīšanas dienas vai dienas, kad sūdzētājam, kuram nav paziņots par izdarāmās darbības laiku un vietu, kļuvis par to zināms.
(2) Sūdzību izskata 15 dienu laikā rakstveida procesā, nerīkojot tiesas sēdi, izņemot gadījumu, kad tiesa uzskata par nepieciešamu sūdzību izskatīt tiesas sēdē vai kad parādnieks, piedzinējs vai tiesu izpildītājs lūdz sūdzību izskatīt tiesas sēdē. Uz tiesas sēdi tiek aicināts parādnieks, piedzinējs un tiesu izpildītājs. Šo personu neierašanās nav šķērslis jautājuma izskatīšanai.
(3) Pēc sūdzības iesniedzēja motivēta lūguma tiesnesis šā likuma 140. pantā noteiktajā kārtībā var pieņemt lēmumu par izpildu darbības atlikšanu, par aizliegumu tiesu izpildītājam nodot naudu vai mantu piedzinējam vai parādniekam vai par mantas pārdošanas apturēšanu. Lēmums izpildāms nekavējoties pēc tā pieņemšanas.
(4) Par tiesas lēmumu var iesniegt blakus sūdzību.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!