Šā gada jūlijā nopirku 1/4 domājamo daļu īpašuma tiesības uz dzīvokli no personas, kurai šī daļa bija dāvinājums no mātes. Māte to mantoja pēc māsas nāves. Otra daļa jeb 3/4 domājamās daļas īpašuma tiesības piederēja viņas vīram. Bērnu laulībā nebija. Persona, kurai piederēja 3/4 no dzīvokļa, 2024. gada aprīlī esot mirusi. Pēc personas vārdiem, no kuras nopirku viņa 1/4 daļu, mirušajam vīrietim neesot neviena mantinieka un tuvinieku. Kāda ir procedūra, lai es varētu iegādāties atlikušās 3/4 dzīvokļa un iegūtu visu dzīvokli savā īpašumā? Esmu nomaksājusi visus man zināmos mirušā īpašnieka kredītus un parādus. Mana 1/4 domājamā īpašuma daļa ir reģistrēta zemesgrāmatā uz mana vārda, un, tā kā bija nepieciešams steidzami mainīt dzīvesvietu, esmu uzsākusi arī remontu un dzīvokļa labiekārtošanu, kas iegādāšanās brīdī bija ļoti sliktā stāvoklī.
Saskaņā ar Civillikuma 416. pantu, ja pēc mantojuma atstājēja nāves viņam mantinieki nav palikuši vai šie mantinieki likumiskā termiņā pēc publikācijas par mantojuma atklāšanos nav ieradušies vai nav pierādījuši savas mantojuma tiesības, manta piekrīt valstij. Likumā noteiktos gadījumos bezmantinieka manta piekrīt pašvaldībai.
Ņemot vērā, ka esat apmaksājusi mirušās personas parādus, varat vērsties pie zvērināta notāra, iesniedzot mantošanas iesniegumu, ar lūgumu izsludināt mantojuma lietu, pievienojot kreditora pretenziju.
Ja neviens mantinieks uz mantojumu nepieteiksies, zvērināts notārs mantojumu atzīs par bezmantinieka mantu un tas tiks nodots valstij. Pēc tam, kad īpašuma tiesība būs nostiprināta uz valsts vārda, jūs varēsiet, ievērojot attiecīgu kārtību, to iegūt savā īpašumā, sazinoties ar valsts nekustamo īpašumu pārvaldītāju, kas patlaban ir SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor”.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!