Lasīšanai: 1 minūte

Darījuma puses nosaukuma maiņa neietekmē pastāvošo saistību

J
jautā:
20. septembrī, 2024
Sarmīte

Labdien! Iznomāju savu ēku nomniekam SIA, kas tikko nomainīja nosaukumu. Vai mums ir jānoslēdz pārjaunojuma līgums vai vienošanās par nomu, ņemot vērā, ka SIA ir mainījusi nosaukumu?

A
atbild:
Šodien
Pauls Vasks
jurists

Ar pārjaunojuma līgumu viena saistība tiek atcelta, tās vietā nodibinot jaunu saistību. Ja uzņēmumam tiek nomainīts nosaukums, tad tas pats par sevi nekādā mērā neietekmē konkrētā uzņēmuma pastāvošās saistības, tai skaitā visi noslēgtie līgumi joprojām paliek spēkā. Analoģiski tas ir fiziskajām personām, piemēram, ja persona nolemj mainīt savu uzvārdu. Tādējādi jūsu ar SIA noslēgtais nomas līgums vēl arvien ir spēkā un tam nav nepieciešams pārjaunojums.

Vienlaikus, lai nomnieka nosaukuma maiņa neradītu neērtības un pārpratumus, ieteicams noslēgt vienošanos pie nomas līguma, kurā puses atrunā notikušās izmaiņas nomnieka rekvizītos.