Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no personiskā auto pārdošanas ienākuma

J
jautā:
01. septembrī, 2024
Līva

Labdien! Vēlos pārdot mantoto automašīnu, izmantojot sludinājumu portālu vai mašīnu uzpirkšanas servisu. Vai man par šo darījumu ir jāmaksā nodokļi?

A
atbild:
12. septembrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijā nav mantojuma nodokļa, kā arī nav jāmaksā ienākuma nodoklis no personiskās kustamās mantas pārdošanas. Arī pārdodot personisko automašīnu, nodoklis nav jāmaksā.

Pārdodot savu mantu, nodokļi nav jāmaksā, ja vien tas nav saistīts ar pārdevēja saimniecisko darbību. Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajā ienākumā neietver un ar nodokli neapliek ienākumu no personīgā īpašuma – fiziskajai personai piederošas personiskai lietošanai paredzētas kustamas lietas atsavināšanas –, izņemot ienākumu no pārdošanai izgatavotas vai iegādātas lietas pārdošanas.