Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja īrētā dzīvokļa īpašnieks nenovērš bojājumus

J
jautā:
27. augustā, 2024
Nadezda

Īrētā dzīvoklī privātmājā (ar līgumu uz 99 gadiem) vannas istabā ir konstatēta ūdens noplūde, kas, visticamāk, saistīta ar stāvvada nolietojumu un hidroizolācijas trūkumu. Dzīvokļa īpašnieks (juridiska persona) uz lūgumiem novērst konstatēto noplūdi nav reaģējis, un ūdens turpina izplūst, bojājot dzīvojamās mājas konstrukcijas, radot diskomfortu un satraukumu par drošu uzturēšanos telpās. Kāds dienests aizsargā īrnieka intereses? Īrniekam nav parādu.

A
atbild:
28. augustā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Par nopietniem mājas tehniskā stāvokļa bojājumiem varat informēt vietējās pašvaldības būvvaldi. Tomēr, lai saprastu bojājumu nopietnību, būtu nepieciešams būvinženiera slēdziens.