TĒMA: Tieslietas

Likums neaizliedz noslēgt vairākus uztura līgumus ar vienu un to pašu uztura ņēmēju

J
jautā:
27. augustā, 2024
Agita

Labdien! Situācija: 80 gadus vecs vīrietis (ar dzīviem bērniem un vairākiem mazbērniem) vēlas slēgt uztura līgumu ar divām mazmeitām, kuras sniedz aprūpi, savukārt pateicībā viena saņemtu uztura ņēmēja īpašumā esošo māju un otra dzīvokli. Vai ir iespējams, ka ar vienu uztura ņēmēju tiek slēgti divi atsevišķi uztura līgumi ar katru no uztura devējiem un katrā uzskaitīti neatkarīgi nosacījumi, atšķirīgs aprūpes veids un uztura devēja ieguvums? Vai iespējams vienu uztura līgumu sastādīt ar diviem uztura devējiem, tajā aprakstot katra uztura devēja pienākumus, atbildību un iegūto īpašumu? Paldies par Jūsu veltīto laiku!

A
atbild:
Šodien
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Kristīne Malta-Grigule, zvērināta notāre

Saskaņā ar Civillikuma 2096. pantu ar uztura līgumu viena puse nodod otrai naudā vai graudā kādu mantisku vērtību, par ko otra tai dod uzturu, kamēr uztura ņēmējs dzīvo, ja vien par šā pienākuma ilgumu nav norunāts citādi.

Likums neaizliedz noslēgt vairākus uztura līgumus ar vienu un to pašu uztura ņēmēju.

Aprakstītajā situācijā var slēgt divus uztura līgumus ar dažādiem uztura devējiem, tajos norādot katra uztura devēja pienākumus, atbildību, un katram nodot īpašumā citu nekustamo īpašumu.