Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ja pazudusi mantojuma apliecība, bet notārs, kurš to izsniedza, vairs nepraktizē

J
jautā:
26. augustā, 2024
Dzintra

Kā rīkoties, ja nozaudēta mantojuma apliecība? Notārs, pie kura mantojuma lieta tika kārtota, vairs nestrādā. Runa ir par 2015. gadā mantotu dzīvokli, kas netika ierakstīts zemesgrāmatā. Pie notāra viss nokārtots, tikai nav atrodams dokuments.

A
atbild:
27. augustā, 2024
Linda Ņikona
LV portāls

Lai saņemtu mantojuma apliecības izrakstu, mantiniekam jāvēršas pie notāra, kurš kārtoja attiecīgo mantojuma lietu, un jālūdz izsniegt papildu izrakstu.

Ja notārs, pie kura tika kārtota mantojuma lieta, vairs nepraktizē, viņa vietā jābūt norīkotam citam zvērinātam notāram, kurš pārņem iepriekšējā notāra lietas (skat. Notariāta likuma 61.62. pantu).

Ja zvērināta notāra lietas ir nodotas citam zvērinātam notāram, tad mantojuma apliecības izrakstu var saņemt, sazinoties ar notāru, kurš pārņēmis lietas.

Informācija par lietu pārņēmēju pieejama Latvijas notāru mājaslapā, meklētājā ierakstot tā notāra vārdu, kurš izsniedzis dokumentu.