Lasīšanai: 1 minūte

Vai iespējama vienkāršota pārbūves kārtība

J
jautā:
23. augustā, 2024
Jānis

Labdien! Plānoju vienstāvīgai ēkai ar neizbūvētiem bēniņiem, kuros ir logi, izbūvēt telpas mansardā, līdz ar to bēniņu vietā parādītos dzīvojamās telpas. Vai šāda veida būvniecība būtu definējama kā vienkāršota pārbūve vai kā ēkas pārbūve, kurai būtu jāizstrādā būvprojekts? Paldies!

A
atbild:
27. augustā, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Mārtiņš Martinsons, zvērināts advokāts

Vienkāršota pārbūve atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 2. septembra noteikumos Nr. 529 Ēku būvnoteikumi” ietvertajai definīcijai aptver noteiktus darbu veidus, starp kuriem nav iekļauta telpu lietošanas veida maiņa un jaunu dzīvojamo telpu izbūve. Līdz ar to vienkāršotas pārbūves kārtība jūsu situācijā nebūtu piemērojama.

Šajā gadījumā izšķirīga nozīme ir lietošanas veida maiņai, kas kopsakarā ar fiziskām pārbūvēm neparedz vienkāršotus būvniecības procesu veidus.