E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 33628
Lasīšanai: 3 minūtes

Kā izbeigt līgumu ar līdzšinējo mājas pārvaldnieku

J
jautā:
19. augustā, 2024
Monta

Labdien! Vēršos pie jums ar jautājumu par balsošanas protokoliem. Mums ir izveidotas anketas aptaujai ar mērķi mainīt namu apsaimniekotāju. Anketēšana nenotiek kopsapulcē, anketas paredzēts individuāli nosūtīt pa e-pastu vai ievietot pastkastītēs. Vai balsošanas protokolā ir jānorāda, kuri dzīvokļu īpašnieki ir balsojuši par un kuri  pret? Balsošanas anketā ir minēts, ka dzīvokļu īpašnieki ir pilnvarojuši noteiktas personas viņus pārstāvēt, parakstīt līgumus, tāmes un citus dokumentus, kas saistīti ar namu pārņemšanu. Oficiāla balsošana par pilnvarotajām personām nav bijusi, es nevēlos uzticēt parakstīt sev saistošus līgumus svešiem cilvēkiem. Ja 51% nobalsos par pāriešanu pie cita namu apsaimniekotāja, tad mums vairs nebūs teikšanas par līgumiem, tāmēm, jo būsim pilnvarojuši to darīt citiem. Vai sākotnēji būtu jābūt balsošanai par pilnvarotajām personām, pirms tās tiek iekļautas balsojuma anketā kā pilnvarotās personas?  

A
atbild:
04. novembrī, 2024
Olga Lauva
juriste

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. un 17. pants paredz dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas nosacījumus. Vairākuma balsojums nepieciešams, lai izbeigtu līgumu ar līdzšinējo pārvaldnieku un izvēlētos citu, kā arī lai lemtu par atsevišķu vai visu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbību uzdošanu pārvaldniekam.  

Tātad noteiktajā kārtībā jāsasauc dzīvokļu īpašnieku kopsapulce vai jāveic aptauja, kurā ar balsu vairākumu jālemj par apsaimniekotāja maiņu. Ar balsojumu “par” pārvaldnieka maiņu jānobalso vismaz 50% + 1 dzīvokļu īpašniekam.  

Likuma 19. panta devītā daļa paredz, ka dzīvokļu īpašnieku kopsapulces protokolu sagatavo, norādot katra dzīvokļa īpašnieka balsojumu – “par” vai “pret” – par katru kopsapulces darba kārtībā iekļauto jautājumu.  

Likuma 20. pants paredz: ja lēmums tiek pieņemts aptaujas veidā, dzīvokļa īpašnieks, dzīvokļu īpašnieku kopības noteikta persona vai pārvaldnieks katram dzīvokļa īpašniekam nosūta rakstveida lēmuma par izlemjamo jautājumu projektu un dokumentus, kas saistīti ar lēmuma pieņemšanu, kā arī norāda termiņu, kādā dzīvokļa īpašnieks var rakstveidā balsot “par” vai “pret” attiecīgā lēmuma pieņemšanu. 

Ja dzīvokļa īpašnieks noteiktajā termiņā nav sniedzis rakstveida atbildi, tad uzskatāms, ka viņš ir balsojis pret lēmuma pieņemšanu. 

Dzīvokļu īpašnieku kopsapulces sasaukšanas un norises kārtību un secību, tostarp izmantojot elektroniskās tiešsaistes saziņas līdzekļus, nosaka dzīvokļu īpašnieku kopība. Iespējams, ievērojot kopsapulces mērķi, darba kārtības sākumā būtu jāparedz jautājums par pilnvarotajām personām.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 252 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas