Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kāds ir maksimālais pieļaujamais ilgums administratīvajai aizturēšanai

J
jautā:
16. augustā, 2024
Kristaps

Cik stundu policijas darbinieks atbilstoši normatīvajiem aktiem drīkst uz ceļa nomales aizturēt personu, lai uzsāktu administratīvās lietas un pieņemtu tajās lēmumus (uzsāktas astoņas administratīvās lietas, no kurām trijās tika pieņemti lēmumi par sodu)? Tiku noturēts uz ceļa nomales vairāk nepiecas stundas. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
03. septembrī, 2024
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 71. panta piektajai daļai aizturēt personu drīkst ne ilgāk kā uz četrām stundām. Personas aizturēšanas laiku skaita no faktiskās aizturēšanas brīža. Taču jāņem vērā, ka personai, kas atradusies alkoholisko dzērienu ietekmē vai reibumā, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē vai reibumā, administratīvās aizturēšanas laiku skaita no brīža, kad persona spēj adekvāti uztvert notiekošo.