TĒMA: Reģistri

Nekustamā īpašuma atsavināšana, ja laulātais ir miris

J
jautā:
19. jūlijā, 2024
Ilona

Labdien! Neesmu šķīrusies, bet nesen uzzināju, ka vīrs jau sešus gadus ir mirisGribu pārdot savu dzīvokli. Vai varu to izdarīt bez vīra miršanas apliecības (jo neesmu to saņēmusi)? Kur es varu saņemt viņa miršanas apliecību? Paldies.

A
atbild:
06. augustā, 2024

Ja jūsu vīrs jau sešus gadus ir miris, tad Iedzīvotāju reģistrā ir jābūt iekļautām ziņām par viņa nāvi. Savukārt zvērinātiem notāriem ir pieeja Iedzīvotāju reģistram. Kad jūs pie notāra noformēsiet nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatai, notārs pārbaudīs informāciju Iedzīvotāju reģistrā un redzēs, ka laulātais ir miris.

Lai pārliecinātos, ka ziņas par jūsu vīra miršanu ir iekļautas Iedzīvotāju reģistrā, varat izmantot portāla latvija.lv pakalpojumu “Pārbaude, vai persona ir iekļauta Iedzīvotāju reģistrā un vai nav ziņu par personas nāvi”.

Miršanas apliecības eksemplāru varat saņemt, vēršoties dzimtsarakstu nodaļā. Vairāk par šo pakalpojumu var izlasīt Tieslietu ministrijas tīmekļvietnē.