Tiesu izpildītāja darbības var pārsūdzēt tiesā

J
jautā:
17. jūlijā, 2024
Oskars

Ņemot kredītu, mana civilsieva bija galvotāja. Šobrīd parādu no darba algas atvelk gan man, gan viņai. Vai tas nozīmē, ka parādu mēs atdosim dubultā? Vai tas ir likumīgi, ja man kredītņēmējam jau atvelk naudas līdzekļus, bet vienlaikus tos atvelk arī no galvotāja?

A
atbild:
24. jūlijā, 2024

Aicinām minēto jautājumu pārrunāt ar zvērinātu tiesu izpildītāju/-iem, kura/-u lietvedībā atrodas izpildu lieta/-s.

Vienlaikus norādāms: ja uzskatāt, ka zvērināts tiesu izpildītājs rīkojies prettiesiski, jums saskaņā ar Civilprocesa likuma 632. panta pirmo daļu ir tiesības tiesu izpildītāja darbības sprieduma izpildīšanā vai viņa atteikumu izpildīt kādas darbības, iesniedzot motivētu sūdzību, pārsūdzēt rajona (pilsētas) tiesā pēc tiesu izpildītāja amata vietas 10 dienu laikā no pārsūdzamās darbības izdarīšanas dienas vai dienas, kad sūdzētājam, kuram nav paziņots par izdarāmās darbības laiku un vietu, kļuvis par to zināms.