Lasīšanai: 1 minūte

Kooperatīvās sabiedrības pārvaldīšana

J
jautā:
11. jūlijā, 2024
Ivars

Vai Krievijas pilsonis drīkst būt valdes priekšsēdētājs kooperatīvajā sabiedrībā?

A
atbild:
18. jūlijā, 2024

Atbilstoši Kooperatīvo sabiedrību likuma 54. pantam:

  • valdes locekli ievēlē amatā uz pieciem gadiem, ja statūti neparedz īsāku termiņu.
  • valdes locekļi no sava vidus ievēlē valdes priekšsēdētāju. Statūtos var noteikt, ka valdes priekšsēdētāju ievēlē biedru kopsapulce.

Ja vien fiziskajai personai, pamatojoties uz kriminālprocesa vai administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros pieņemtu nolēmumu, nav atņemtas tiesības ieņemt noteiktus amatus sabiedrībā vai tās pārvaldes institūcijās un tā atbilst sabiedrības statūtu prasībām, tad šī persona var kļūt par valdes priekšsēdētāju. Pilsonībai šajā kontekstā nav nozīmes.