Labdien! Ja es vēlos izīrēt dzīvokli “Airbnb”, kā tas būtu pareizi jāsakārto? Ja vienkārši ilgtermiņā izīrē, tad tie 10% jāmaksā VID, bet kā ir, ja izīrē īstermiņā? Piemēram, šodien kāds īrē un tad mēnesi dzīvoklis stāv tukšs?
Ja gūstat ienākumus no sava īpašuma izīrēšanas, tad neatkarīgi no tā, vai izīrējat to ilgtermiņā vai īstermiņā, jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.
Tādējādi jums nepieciešams reģistrēt VID saimniecisko darbību, izvēloties vienu nodokļa nomaksas veidu. Jūs varat maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli:
Savukārt, izvēloties paziņoto saimniecisko darbību, jums jāreģistrē VID noslēgtais īres līgums un reizi gadā – iesniedzot savu gada ienākuma deklarāciju – jādeklarē un jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis: 10% no gūtajiem īres ieņēmumiem. Ja īpašums tiek īslaicīgi izīrēts, izmantojot airbnb.com vai booking.com platformas, tad īres līguma vietā jāpievieno, piemēram, ar izīrēšanas platformu noslēgtā sadarbības līguma (par nekustamā īpašuma pieejamību īrei) kopiju, izīrētāja reģistrācijas apstiprinājuma dokumentu u. tml.
Plašāk par nekustamā īpašuma izīrēšanu var lasīt šeit.
Svarīgi! Ja izīrējat savu nekustamo īpašumu, izmantojot “Airbnb”, “Booking” un citas līdzīgas ārzemēs reģistrētas tiešsaistes platformas, tad no gūtajiem ienākumiem obligāti ir jāmaksā arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN).
Normatīvie akti noteic, ka PVN reģistrā ir jāreģistrējas, pirms tiek saņemts pakalpojums, kura sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19. panta pirmo daļu, no citas dalībvalsts vai no jebkuras trešās valsts vai trešās teritorijas personas, kas neveic saimniecisko darbību iekšzemē.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!