Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona

J
jautā:
02. jūlijā, 2024
Elizabete

Vai par mājas vecāko var ievēlēt personu, kas nav dzīvokļa īpašnieks? Vai tas ir likumīgi, ka šāda persona saņem informāciju par citu cilvēku īpašumu utt.?

A
atbild:
03. jūlijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Valsts līmeņa normatīvajos aktos termins “mājas vecākais” un tā juridiskais statuss nav definēts.

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopība, noslēdzot attiecīgu līgumu, var pilnvarot pārvaldnieku vai dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvaroto personu izlemt kopības kompetencē esošus jautājumus.

Pilnvarotajai personai ir jāievēro Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasības.

Vairāk par mājas vecākajiem varat izlasīt LV portāla publikācijā “Mājas vecākais – dzīvokļu īpašnieku pārstāvis”.