Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Normatīvie akti nenosaka bērnu skaitu pirmsskolas izglītības grupā

J
jautā:
02. jūlijā, 2024
Linda

Bērnudārza dežūrgrupā jūlijā ir pieteikti 47 bērni. Faktiski to ikdienā apmeklē 3035 bērni. Ar bērniem strādā viens pedagogs un divi palīgi (auklītes, kurām nav juridiskas atbildības par bērniem). Vai šāda situācija atbilst tiesību normām?

A
atbild:
17. jūlijā, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Spēkā esošie normatīvie akti nenosaka bērnu skaitu pirmsskolas izglītības grupā. Pirmsskolas izglītības iestādei pašai jāizvērtē, vai viens pirmsskolas pedagogs un divi skolotāja palīgi spēj pietiekami kvalitatīvi veikt savus pienākumus pirmsskolas grupā ar lielu bērnu skaitu.

Tajā pašā laikā pirmsskolas izglītības iestādei ir saistoši Ministru kabineta noteikumi Nr.890 “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu”, tostarp šo noteikumu IV sadaļā noteiktais regulējums par minimālo telpu platību uz vienu bērnu.