Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Privātpersonas parakstam uz nostiprinājuma lūguma jābūt notāra vai bāriņtiesas apliecinātam

J
jautā:
01. jūlijā, 2024
Kristīne

Labdien! Esmu saņēmusi mantojuma apliecību par sava tēva nekustamā īpašuma domājamo 1/2 daļu. Nekustamais īpašums nav nostiprināts zemesgrāmatā, un otra 1/2 domājamā daļa ir valdījumā manai vecmāmiņai. Vai mans nostiprinājuma lūgums par 1/2 daļu jāapliecina notāram, ja man ir notāra apstiprināta mantojuma apliecība? Un vai vecmāmiņas nostiprinājuma lūgums jāapliecina notāram? Paldies!

A
atbild:
05. augustā, 2024
Latvijas notārs
Arita Rateniece, zvērināta notāre

Saskaņā ar Zemesgrāmatu likuma 60. pantu privātpersonu parakstiem uz iesniedzamiem nostiprinājuma lūgumiem jābūt notāra vai bāriņtiesas apliecinātiem.

Jāņem vērā, ka tad, ja īpašums tiek pirmreizēji ierakstīts zemesgrāmatā, nostiprinājuma lūgumam ir jāpievieno arī dokumenti, kas pierāda īpašuma piederību mantojuma atstājējam, kā arī īpašumam jābūt veiktai kadastrālajai uzmērīšanai.