E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 10302
Lasīšanai: 3 minūtes

Konflikts par piekļuvi savam īpašumam risināms tiesas ceļā

Publicēts pirms 8 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. septembrī, 2016
kaspars

Sveiki, nopirkām dzīvokli privātmājā, un tagad esam divi saimnieki. Man pienākas 1/4 domājamā daļa zemes, pārējā viņam, un sanāk tā, ka man sanāk braukt cauri viņa daļai, lai nokļūtu savā daļā, un viņš man aizliedz braukt ar mašīnu cauri uz savu zemes gabalu. Citas piekļuves nav. Vai ir tāds likums, kas man to liedz? Vai iebraucamais ceļš ir kopīpašums vai ne, zeme nav noformēta katram īpašumā, viņa skaitās kopīpašums un ir sadalīta domājamās daļās zemesgrāmatā. Ko man darīt, ja nespējam vienoties? Vai maz viņš to drīkst darīt aizliegt man iebraukt manā īpašumā ar auto? Cik tālu no mājas zemes gabals kopīpašumā, zinu, ka ēkas dalās pa domājamām daļām un zeme arī, bet vai ir gabals, kas paliek kopīgs pie mājas iebrauktuve? Vai es drīkstu iebraukt savā domājamā daļā ar mašīnu, jo iebrauktuve esot viņa domājamā daļa. Vai tiešām tā ir?

A
atbild:
15. septembrī, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Diemžēl ir tā, ka jautājumu par piekļuvi savai kopīpašuma daļai vajadzēja atrisināt, iekļaujot pirkuma līguma nosacījumos pirms nekustamā īpašuma darījuma noslēgšanas. Jūsu sniegtā informācija ir pārāk vispārīga, bez iepazīšanās ar dokumentiem detalizētu konsultāciju sniegt nav iespējams.

Šķiet, šajā gadījumā varētu citēt Civillikuma trešās daļas “Lietu tiesības” 1078. pantu: “Īpašuma tiesība, kas pieder uz vienu un to pašu nedalītu lietu vairākām personām nevis reālās, bet tikai domājamās daļās, tā ka sadalīts vienīgi tiesību saturs, ir kopīpašuma tiesība.”

Savukārt likuma 1068. pantā ir noteikts: “Rīkoties ar kopīpašuma priekšmetu, kā visumā, tā arī noteiktās atsevišķās daļās, drīkst tikai ar visu kopīpašnieku piekrišanu; bet ja kāds no viņiem rīkojas atsevišķi, tad šī rīcība ne vien nav spēkā, bet arī uzliek pēdējam pienākumu atlīdzināt pārējiem zaudējumus, kas viņiem ar to nodarīti.”

Ja Jums ar otru īpašnieku nekādi nav iespējams panākt kompromisu par piekļuvi Jūsu īpašumam, tad panākt taisnīgu risinājumu iespējams vienīgi tiesas ceļā. Tādēļ Jums, līdzi ņemot visus īpašuma dokumentus, būtu jādodas uz konsultāciju pie jurista, kas specializējies nekustamā īpašuma lietās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 94 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas