TĒMA: Pensijas

Vai būs pensionāra apliecība, ja pensija piešķirta priekšlaicīgi

J
jautā:
01. jūlijā, 2024
Arvīds

Labdien! Šogad es priekšlaicīgi pieprasīšu vecuma pensiju. Vai man pienākas pensionāra apliecība?

A
atbild:
17. jūlijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Arī priekšlaicīgi vecuma pensija tiek nevis tikai aprēķināta, bet piešķirta uz mūžu, līdz ar to, sasniedzot noteikto pensijas vecumu, pensija būs tā pati priekšlaicīgi piešķirtā vecuma pensija, mainīsies tikai tās izmaksas nosacījumi.

Likumā “Par valsts pensijām” noteikts: personām, kurām piešķirta vecuma pensija, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra Ministru kabineta noteiktajā kārtībā izsniedz pensionāra apliecību.

Savukārt MK noteikumi Nr. 105 “Pensionāra apliecību izsniegšanas kārtība” paredz: pensionāra apliecību izsniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa, pamatojoties uz lēmumu, ar kuru personai piešķirta vecuma pensija.

Tātad, ja ir piešķirta vecuma pensija (arī priekšlaicīgi), var saņemt pensionāra apliecību.

Pensionāra apliecību izsniedz bez derīguma termiņa ierobežojuma un bez maksas.

VSAA tālruņa numurs: 64507020.