Ja privātpersona, būvējot māju, pielabo projektu

J
jautā:
24. jūnijā, 2024
Kaspars

Labdien! Vai drīkst izstrādāt būvprojektu otrās grupas ēkas būvēšanai pašu spēkiem pēc līdzīga projekta minimālā sastāvā (kas nepārsniedz 400 m2 apbūves laukuma un nav vairāk par diviem stāviem), pielabojot dažus datus vai izmainot konstrukciju, un iesniegt būvatļaujas saņemšanai, neizmantojot arhitekta pakalpojumus?

A
atbild:
25. jūnijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” 107.1 apakšpunkts noteic, ka būvētājam būvdarbu veikšanai nav nepieciešamas pastāvīgas prakses tiesības arhitektūras vai būvniecības jomā, ja būvētājs savām vajadzībām būvē, novieto, pārbūvē, atjauno, konservē vai nojauc pirmās grupas ēku vai tās daļu vai otrās grupas viena dzīvokļa dzīvojamo ēku vai tās daļu un palīgēkas, kā arī lauku saimniecības nedzīvojamās ēkas, kas nav augstākas par diviem stāviem un kuru apbūves laukums nav lielāks par 400 m2 un būvtilpums – par 2000 m3.

Lai precīzāk varētu atbildēt uz jūsu jautājumu, ieteiktu ar visiem dokumentiem vērsties vietējās pašvaldības būvvaldē.