TĒMA: Tieslietas

Procesuālo termiņu administratīvā pārkāpuma lietā var lūgt atjaunot

J
jautā:
22. jūnijā, 2024
Veronika

Labdien! Manai mātei VUGD inspektors uzlika sodu 50 eiro apmērā. Bez pārkāpumu konstatēšanas vēlāk uzsāka divas administratīvo pārkāpumu lietas un uzlika sodus 700 eiro un 280 eiro apmērā. Iemesls tam bija tāds, ka blakus dzīvojošais vīrietis bez otra īpašnieka atļaujas uzstādīja gāzes apkures sistēmu, bet mums palika malkas apkures sistēma. Kad pajautājām par atļauju, viņš tādā veidā atriebjas, gadu nodzīvoja, neinteresējoties par mūsu malkas apkures sistēmu, bet tagad ir uzsācis vajāšanu. 64 gadus VUGD nebija pie mums bijis, bet kaimiņš palūdza tam sniegt informāciju par pārbaudi mūsu īpašumā. Ko darīt? Pārsūdzot lēmumus, amatpersona kavēja ar pārsūdzēšanas termiņu, tad pateica, ka nav kompetenta izskatīt sūdzību, tad tiesai nesniedza atbildi, un mēs palikām vainīgi par termiņa nokavējumu, kaut amatpersonas speciāli to darīja pašas. Ko mums darīt? Paldies.

A
atbild:
02. jūlijā, 2024
Sandis Zellis
jurists

Privātpersonas procesuālās tiesības nevar tikt ierobežotas vien iestādes nepamatotas rīcības dēļ. Tomēr, ja nav konkrētu dokumentu, kas ir par pamatu šādai situācijai, iespējams vien vispārīgi norādīt, ka Administratīvās atbildības likuma 63. pants paredz iespēju lūgt atjaunot nokavēto procesuālo termiņu. Lūgums brīvā formā jāmotivē, norādot, kādi objektīvi iemesli ir bijuši termiņa kavējumam (piemēram, novēlota vai kļūdaina iestādes darbinieku rīcība). Atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 64. panta pirmajai daļai lūgumu par nokavētā termiņa atjaunošanu iesniedz tai amatpersonai, augstākai amatpersonai vai tiesai, attiecībā uz kuru nokavēto darbību vajadzēja izpildīt.