Kooperatīvās sabiedrības biedru sapulce

J
jautā:
21. jūnijā, 2024
Kristīna

Vai dzīvokļu īpašnieku kooperatīva klātienes kopsapulcē drīkst papildināt darba kārtību, ja neviens no kopsapulces dalībniekiem neiebilst?

A
atbild:
28. jūnijā, 2024

Saskaņā ar Kooperatīvo sabiedrību likuma 33. pantu paziņojumu par biedru kopsapulces sasaukšanu valde rakstveidā dara zināmu visiem biedriem vismaz 30 dienas pirms biedru kopsapulces. Sabiedrība statūtos var paredzēt citu paziņošanas veidu, kas visiem biedriem nodrošina paziņojuma saņemšanu.

Paziņojumā norāda:

  • sabiedrības nosaukumu un reģistrācijas numuru;
  • institūciju, kura sasauc biedru kopsapulci;
  • kopsapulces norises vietu un laiku;
  • darba kārtību.

Ja biedru kopsapulci sasauc šā likuma 32. panta trešajā, ceturtajā un piektajā daļā minētā institūcija (persona), paziņojumā norāda kontaktinformāciju, kur pieteikt papildu jautājumus biedru kopsapulces darba kārtībai.

Ja sabiedrības statūtos noteikts, ka sabiedrība sasauc biedru kopsapulci, izmantojot elektroniskos līdzekļus, šā panta pirmajā daļā minēto paziņojumu valde dara zināmu visiem biedriem vismaz 20 dienas pirms biedru kopsapulces.

Ņemot vērā minēto, secināms, ka visiem kopsapulces darba kārtībā izskatāmajiem jautājumiem sabiedrības biedriem jābūt zināmiem iepriekš.

Darba kārtībā izskatāmo jautājumu grozīšanu, papildināšanu vai maiņu kopsapulces laikā Kooperatīvo sabiedrību likums neparedz