E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 33026
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Reģistri

Kā uzzināt, vai personai pieder nekustamie īpašumi

J
jautā:
19. jūnijā, 2024
Oļegs

Kā var uzzināt, vai personai Latvijā pieder kādi nekustamie īpašumi? 

A
atbild:
19. jūnijā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Zemesgrāmatu likuma 1. pants nosaka: “Zemesgrāmatās ieraksta nekustamus īpašumus un nostiprina ar tiem saistītās tiesības. Zemesgrāmatas ir visiem pieejamas, un to ierakstiem ir publiska ticamība. Nekustamo īpašumu ierakstīšana un lietu tiesību nostiprināšana ir obligāta.” 

Likuma 101. pantā noteikts: “Katrs var ieskatīties zemesgrāmatās un pieprasīt no tām uzziņas, izrakstus, norakstus un apliecības.” 

Taču 102. pantā norādīts, ka “ieskatīties nostiprinājumu žurnālos, nekustamu īpašumu lietās un dokumentu grāmatās, tāpat arī saņemt no tām uzziņas, izrakstus, norakstus un apliecības, privātas personas, izņemot nekustama īpašuma īpašnieku un personas, kurām ir kādas tiesības uz nekustamu īpašumu, var vienīgi ar tiesneša atļauju”. 

Lai iegūtu informāciju e-pakalpojumu portālā zemesgramata.lv, sadaļā “Mani dati”, fiziskās un juridiskās personas var autentificēties, izmantojot vietnes latvija.lv vienoto pieteikšanos, t. i., pieslēgties ar kādu no piedāvātajām internetbankām vai eID, “eParaksts”, “eParaksts Mobile”. 

Īpašumu var meklēt pēc īpašumu identificējošajiem datiem – adreses, kadastra numura, īpašuma nosaukuma, nodalījuma numura. 

Šo informāciju var noskaidrot arī vietnē kadastrs.lv (tas ir maksas pakalpojums).

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 35 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas