Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Šogad priekšlaicīgās pensionēšanās vecums ir 62 gadi un 9 mēneši

J
jautā:
17. jūnijā, 2024
Anda

Labdien! Vai es varu šogad, 2024. gada decembrī, doties priekšlaicīgā pensijā? Mans darba stāžs ir 44 gadi, 2024. gada marta sākumā palika 62 gadi.

A
atbild:
20. jūnijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Šogad priekšlaicīgi pensionēties var tie, kuri sasniedz 62 gadu un 9 mēnešu vecumu. Tiesības uz priekšlaicīgo vecuma pensiju jums būs šā gada decembrī.

Personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem, ir tiesības pensionēties priekšlaicīgi, t. i., divus gadus pirms vispārējā pensionēšanās vecuma sasniegšanas.

Likumā “Par valsts pensijām” noteiktais vispārējās pensionēšanās vecums ik gadu par trim mēnešiem palielinās, līdz no 2025. gada 1. janvāra tas būs 65 gadi. Vienlaikus paaugstinās arī priekšlaicīgās pensionēšanās vecums.