Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ko darīt, lai dzīvokļu īpašniekiem nebūtu jāmaksā par komerctelpu apkuri

J
jautā:
15. jūnijā, 2024
Gaļina

Sveicināti! Mūsu mājā telpu augstumi ir dažādi: 1. stāvā  3,5 m, 6. stāvā  2,5 m, pārējos stāvos  3 m. Saskaņā ar MK noteikumiem izmaksas par apkuri tiek sadalītas tikai proporcionāli telpu platībai, nevis tilpumam (citu aprēķina metožu nav). Rezultātā 2.6. stāva dzīvokļu īpašnieki maksā par komerctelpu (ar vitrīnām) apkuri 1. stāvā. Vai minētajai problēmai ir kāds risinājums?

A
atbild:
28. jūnijā, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Gundars Lācis, zvērināts advokāts

Šajā gadījumā pastāv divi risinājumi. Pirmais: vitrīnu tehniskais stāvoklis tiek uzlabots līdz tādam līmenim, ka nav papildu siltuma zudumu. Otrais variants ir aprīkot māju ar siltuma uzskaites sistēmu atsevišķi katram dzīvoklim, kā tas tiek realizēts jaunajos projektos. Tad katrs dzīvokļa īpašnieks maksā tikai par savu patērēto siltumu.