Lasīšanai: 1 minūte

Kā noskaidrot bērna tēva kontaktinformāciju

J
jautā:
15. jūnijā, 2024
Inkognito

Labdien! Kā es varu uzzināt sava bērna tēva faktisko dzīvesvietu (adresi) un viņa personīgā mobilā tālruņa numuru?

A
atbild:
21. jūnijā, 2024

Katras personas privātās dzīves neaizskaramība ir viena no cilvēka pamattiesībām, kas ir nostiprināta gan starptautiskajos tiesību aktos, gan Satversmes 96. pantā. Līdz ar to valsts iestāžu amatpersonas iejaucas citu personu dzīvē tikai tad, ja to paredz normatīvie akti vai prasa konkrētā situācija. Piemēram, ja ir noticis noziedzīgs nodarījums vai persona ir pārkāpusi valstī noteikto administratīvo kārtību, vai arī personai ir izveidojies uzturlīdzekļu parāds un tā piedziņa ir nodota tiesu izpildītājam. Atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem katrai personai ir jābūt deklarētai dzīvesvietas adresei, kuru valsts iestādes izmato saziņai ar šo personu.