Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kā aprēķina invaliditātes pensiju

J
jautā:
05. jūnijā, 2024
Velga

Labdien! aprēķina invaliditātes pabalstu strādājošam 2. grupas invalīdam, kas nav pensionārs? Vai tā ir invaliditātes pensija?

A
atbild:
10. jūnijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditātes pensiju var saņemt, ja apdrošināšanas (darba) stāžs nav mazāks par trim gadiem.

II grupas invaliditātes pensijas apmērs ir atkarīgs:

  • no personas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, ko nosaka par jebkuriem 36 mēnešiem pēc kārtas pēdējo piecu gadu laikā pirms invaliditātes pensijas piešķiršanas;
  • no personas individuālā apdrošināšanas stāža;
  • no maksimāli iespējamā apdrošināšanas stāža, kuru nosaka no 15 gadu vecuma līdz likumā noteiktā pensijas vecuma sasniegšanai.

II grupas invaliditātes pensijas aprēķina pēc formulas, kas norādīta likuma “Par valsts pensijām” 16. pantā.