Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodoklis jāmaksā no kapitāla pieauguma

J
jautā:
04. jūnijā, 2024
iveta

Vēlamies pārdot zemi ar mežu. Kādi nodokļi mums būs jāmaksā? Īpašumā ir arī dzīvoklis.

A
atbild:
10. jūnijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteikts, ka ienākumam no nekustamā īpašuma pārdošanas tiek piemērota 20% nodokļa likme. Ar nodokli apliek starpību, kāda veidojas, no nekustamā īpašuma pārdošanas cenas atņemot tā iegādes vērtību. Tas ir nodoklis kapitāla pieaugumam. Nodokļa atbrīvojums ir tikai atsevišķos likumā noteiktos gadījumos, piemēram, ja pārdod vienīgo īpašumu.

Kā tiks noteikta iegādes vērtība (kas samazina apliekamo ienākumu), kad jādeklarē un jāsamaksā nodoklis no attiecīgā darījuma, kā arī citi ar nodokļa piemērošanu saistītie jautājumi individuālā situācijā jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.