E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32857
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai parādu piedzinēji drīkst zvanīt uz parādnieka darbavietu

J
jautā:
04. jūnijā, 2024
Anita

Labdien! Vai parādu piedzinēji drīkst zvanīt uz manu darbavietu, kuras telefona numurs nav norādīts saziņai? Un vai viņi drīkst zvanīt maniem darba kolēģiem un lūgt, lai tie sazinās ar mani? Vai tas nepārkāpj tiesiskuma normas, kas saistītas ar personas datu aizsardzību un privātuma ievērošanu? 

A
atbild:
05. jūnijā, 2024

Parādu ārpustiesas atgūšanas procesu Latvijā reglamentē Parādu ārpustiesas atgūšanas likums. Minētā likuma 11. pants nosaka: ja likumā nav noteikts citādi, ar parādnieku sazinās, izmantojot tos saziņas līdzekļus un kontaktinformāciju, kas norādīta kreditora un parādnieka noslēgtajā tiesiskajā darījumā. 

Ja parādnieks nav sasniedzams, izmantojot šā panta pirmajā daļā minētos saziņas līdzekļus un kontaktinformāciju, vai ja to ir lūdzis pats parādnieks, tad kreditors un parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs izmantot kontaktinformāciju, kas tam ir kļuvusi zināma vai iepriekšējās sadarbības laikā izmantota saziņai ar parādnieku. 

Ja parādnieks nav sasniedzams, izmantojot šā panta pirmajā vai otrajā daļā minētos saziņas līdzekļus un kontaktinformāciju, tad saziņu ar parādnieku īsteno rakstveidā, nosūtot nepieciešamo informāciju uz parādnieka deklarētās dzīvesvietas adresi. 

Likums nosaka precīzu darbību secību un pieļaujamo saziņas veidu. Saziņa ar darba devēju un parādnieka kolēģiem nav likumā atļauts komunikācijas veids (ja vien jūs to neesat atļāvis), līdz ar to jums ir tiesības iesniegt motivētu sūdzību Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 136 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas