Vai maznodrošināta pensionāre var saņemt atbalstu dzīvokļa īrei

J
jautā:
02. jūnijā, 2024
Andris

Labdien! Vai maznodrošināta pensionāre var saņemt atbalstu dzīvokļa īrei, ja viņa dzīvo avārijas stāvokļa mājā, kas viņai nepieder? Sievietei ir arī bērni. Viņiem ir savas ģimenes, bet nav pietiekama finansiālā stāvokļa, lai mātei apmaksātu dzīvokli un komunālos maksājumus. Paldies!

A
atbild:
06. jūnijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašvaldības sociālā palīdzība ir paredzēta trūcīgiem un maznodrošinātiem cilvēkiem, un minētajā palīdzībā ietilpst arī mājokļa pabalsts. To var pieprasīt mājsaimniecība, iedzīvotājs, kurš dzīvo savā īpašumā esošā vai īrētā mājoklī. Ja dzīvokli īrē, ir jābūt noslēgtam īres līgumam.

Mājokļa pabalstu pieprasa pašvaldības sociālajā dienestā. Priekšnosacījums mājokļa pabalsta saņemšanai ir materiālās situācijas izvērtēšana, tāpēc jāsagatavo iztikas līdzekļu deklarācija.

Ja sociālais dienests noteiks tiesības uz mājokļa pabalstu, būs jāiesniedz izdevumus par dzīvokli apliecinošie dokumenti.

Mājokļa pabalsta apmēru aprēķina, ņemot vērā dažādas izdevumu pozīcijas:

  • par dzīvojamās telpas lietošanu (īres maksa, izdevumi par obligāti veicamajām pārvaldīšanas darbībām);
  • par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu (siltumenerģija apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, elektroenerģija, ūdens, dabasgāze, sadzīves atkritumu apsaimniekošana);
  • par telekomunikācijas pakalpojumiem un internetu, ūdens skaitītāju uzstādīšanu un verifikāciju.

Kā pieteikties mājokļa pabalstam, kādos termiņos, kādi dokumenti un cik bieži jāiesniedz, jāuzzina sociālajā dienestā.