Datu nodošana trešajām personām

J
jautā:
29. maijā, 2024
Inese

Labdien! Vai pagarinātās grupas skolotājam ir tiesības dot vecākiem citu vecāku (bērnu no citas klases) kontaktinformāciju, piemēram, telefona numuru?

A
atbild:
05. jūnijā, 2024

Sākotnēji vēršam uzmanību, ka kontaktinformācija (tai skaitā telefona numurs) ir fizisko personu personas dati, kuru apstrāde veicama saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2016/679 un Latvijas Republikas tiesību aktu priekšnosacījumiem. Turklāt skolotājam jāņem vērā arī attiecīgās izglītības iestādes izstrādātie iekšējie normatīvie akti (politikas un instrukcijas), kas reglamentē fizisko personu datu apriti konkrētajā izglītības iestādē. Datu apstrādes (nodošanas trešajām personām) kritiskais priekšnosacījums ir datu subjekta (konkrēto bērnu vecāku) datu ievākšanas nolūks, t. i., ja izglītības iestāde, ievācot vecāku kontaktinformāciju, ir norādījusi, ka tā var tikt nodota arī citiem vecākiem (nepieciešamības gadījumā), un attiecīgie datu subjekti tam ir piekrituši, kontaktinformācijas nodošana būs uzskatāma par leģitīmu. Savukārt, ja dati ir ievākti un datu apstrādes mērķis tika norādīts kā izglītības iestādes saziņa ar vecākiem, tad šādu datu nodošana trešajām personām būtu likumīga, ja pastāvētu cits datu apstrādes tiesiskais pamats, piemēram, datu subjekta (bērna) vitāli svarīgo interešu aizsardzība.