TĒMA: Tieslietas

Lai Ēģiptes pilsonis varētu ieceļot Latvijā, vajag vīzu vai uzturēšanās atļauju

J
jautā:
18. maijā, 2024
Vita

Labdien! Kas ir vajadzīgs, lai Ēģiptes pilsonis varētu dzīvot Latvijā?

A
atbild:
27. maijā, 2024
Linda Ņikona
LV portāls

Lai trešās valsts pilsonis varētu ieceļot Latvijā, viņam nepieciešama vīza vai uzturēšanās atļauja.

Par trešās valsts pilsoni uzskata personu, kura nav Latvijas, citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis, izņemot vairāku trešo valstu pilsoņi, kuri var ieceļot Latvijā bez vīzas un uzturēties šeit līdz 90 dienām jebkurā 180 dienu laikposmā, piemēram, Japānas, Čīles un Kanādas pilsoņi. Pilns valstu saraksts pieejams Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) mājaslapā

Ja trešās valsts pilsonim ir nepieciešamība Latvijā ieceļot uz neilgu laiku, piemēram, lai apciemotu radiniekus, draugus vai dotos tūrisma braucienā, tad ir jāpieprasa vīza. Savukārt, ja ir nepieciešamība Latvijā uzturēties ilgāku laika posmu, piemēram, laulātais ir Latvijas pilsonis vai persona strādā Latvijas uzņēmumā vai vēlas studēt Latvijā, tad jāpieprasa uzturēšanās atļauja.

Vīzas saņemšanai veicamos soļus reglamentē Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 676 “Vīzu noteikumi”, savukārt uzturēšanās atļaujas saņemšanai – MK noteikumi Nr.564 “Uzturēšanās atļauju noteikumi”.

Papildu informāciju var atrast PMLP mājaslapā:

  • par vīzām – šeit;
  • par uzturēšanās atļaujām – šeit.

Vienlaikus iesakām jums sazināties ar PMLP, kas vislabāk spēs palīdzēt un atbildēt uz jautājumiem par konkrēto situāciju.