Lasīšanai: 1 minūte

Bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsts nav ar nodokli apliekams

J
jautā:
02. maijā, 2024
Nikola

Vai no invaliditātes pabalsta, kas piešķirts bērnam, tiek ieturēts nodoklis un veikta iemaksa 1. pensiju līmenī?

A
atbild:
13. maijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja jautājums ir par bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu, to izmaksā personai, kas kopj bērnu, kuram Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija ir noteikusi invaliditāti un izsniegusi atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību smagu fizisku un funkcionālu traucējumu dēļ. No pabalsta nodoklis netiek ieturēts.

Personu, kura saņem bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu, valsts apdrošina pensijai. Iemaksu objekts, no kura tiek veiktas obligātās iemaksas (20%), ir 71,14 eiro.