Ģimenes valsts pabalstu izmaksā reizi mēnesī par kārtējo mēnesi

J
jautā:
20. aprīlī, 2024
Alise

Labdien! Vēlos uzdot jautājumu par ģimenes valsts pabalstu: vecākajam bērnam pašlaik ir divi gadi un seši mēneši, bet jaunākajam 29.05. paliek viens gads. Par katru no diviem bērniem maksā 50 + 50 = 100 eiro. Vai 100 eiro ģimenes valsts pabalstu sāks izmaksāt šī gada jūlijā? Vai ir jāraksta vēl kāds iesniegums, ja tāds tika iesniegts, uzsākot BKA? Paldies!

A
atbild:
23. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ģimenes valsts pabalstu maksā no bērna viena gada vecuma.

Pabalstus pēc bērna piedzimšanas var pieprasīt vienlaikus, aizpildot katram iesnieguma veidam atbilstošu iesnieguma veidlapu – bērna piedzimšanas pabalstam, ģimenes valsts pabalstam, bērna kopšanas pabalstam, vecāku pabalstam.

Ja ģimenes valsts pabalsts jau ir pieprasīts, tad atkārtoti iesniegums nav jāiesniedz.

Ja ģimenē ienāk otrais, trešais utt. bērns, tad pabalsta apmērs par bērniem mainās brīdī, kad jaundzimušais bērns sasniedz viena gada vecumu.

Pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra piešķir un izmaksā no datuma, no kura ir tiesības to saņemt. Pabalstu aprēķina proporcionāli dienu skaitam.

Tātadp abalstu kopsummu par kalendāra dienām VSAA pārrēķinās, sākot ar mēneša dienu, kad otrajam bērnam būs apritējis gadiņš.

Pabalstu izmaksā reizi mēnesī par kārtējo mēnesi (piemēram, jūnijā par jūniju).

Individuālā situācijā par pabalstiem varat uzzināt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, rakstot uz e-pasta adresi konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 64507020.