Kā iegūt atzinumu par būves neesamību dabā

J
jautā:
11. aprīlī, 2024
Raivis

Labdien! Kas man jādara, lai pareizi sakārtotu dokumentus? Tika iegādāts īpašums, kam novērtētājs pie novērtējuma ierakstīja, ka dabā būves nav un ir palikuši tikai pamati. Būvei kādreiz tika piešķirts arī kadastra numurs, kas parādās zemesgrāmatā,  siltumnīca. Pamatus nojaukt nevaru, tie ir pilnībā izbūvēti, savukārt būvvalde atzinumu nedos, ka būves nav. saprotu, pamati obligāti jānojauc. Apburtais loks. Ko darīt?

A
atbild:
07. maijā, 2024

Gadījumā, ja būvei nav saglabājies neviens konstruktīvais elements un teritorija ir sakārtota, attiecīgā pašvaldība (būvvalde) pēc zemes vai būves īpašnieka vai, ja tāda nav, tiesiskā valdītāja lietotāja pieprasījuma saņemšanas sagatavo izziņu, kas apliecina būves neesamību dabā. Ja jūsu mērķis ir saņemt atzinumu par siltumnīcas neesamību dabā, tad jums jāvēršas ar iesniegumu pašvaldības būvvaldē. Atzinumā tiks norādīts, ka būvei ir saglabājušies pamati.