Kādā no dzīvokļu ēkas dzīvokļiem avārijas situācijā tika mainīts dvieļu žāvētājs. Šobrīd pārvaldnieks izsūtījis aptaujas veidlapu, lai parādu segtu no visiem iedzīvotājiem. Vai mums ir jāmaksā par dvieļu žāvētāja nomaiņu kaimiņa dzīvoklī? Paldies par veltīto laiku!
Dzīvokļu īpašuma likuma 4. pants noteic, ka kopīpašumā esošajā daļā ietilpst dzīvojamās mājas un tās ārtelpu (galeriju, balkonu, lodžiju, terašu) ārējās norobežojošās konstrukcijas (tai skaitā sienas, arhitektūras elementi, jumts, koplietošanas telpu logi un durvis, arī ārdurvis), iekšējās slodzi nesošās konstrukcijas (tai skaitā nesošās sienas un kolonnas, kā arī atsevišķos īpašumus norobežojošās sienas), starpstāvu pārsegumi (tai skaitā siltuma un skaņas izolācijas slāņi), koplietošanas telpas (tai skaitā bēniņi, kāpņu telpas, pagrabtelpas), kā arī dzīvojamo māju apkalpojošās inženierkomunikāciju sistēmas, iekārtas un citi ar dzīvojamās mājas ekspluatāciju saistīti funkcionāli nedalāmi elementi, kas nepieder pie atsevišķā īpašuma (tai skaitā atsevišķā īpašuma robežās esošie sildelementi, ja to funkcionālā darbība ir atkarīga no kopīpašumā esošajām inženierkomunikācijām).
Dvieļu žāvētājs ir sildelements, kas ir neatdalāmi saistīts ar siltumapgādes sistēmu. Līdz ar to tas ir atzīts par kopīpašumu un daļu no dzīvojamās mājas siltumapgādes sistēmas. Tādēļ pārvaldnieks rīkojas korekti, izmaksas par konkrēto ārpuskārtas remontdarbu sadalot proporcionāli visiem dzīvojamās mājas kopīpašniekiem.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!