E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32009
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
3
3

Vai jāmaksā par dvieļu žāvētāja nomaiņu kaimiņa dzīvoklī

J
jautā:
08. martā, 2024
Katrine

Kādā no dzīvokļu ēkas dzīvokļiem avārijas situācijā tika mainīts dvieļu žāvētājs. Šobrīd pārvaldnieks izsūtījis aptaujas veidlapu, lai parādu segtu no visiem iedzīvotājiem. Vai mums ir jāmaksā par dvieļu žāvētāja nomaiņu kaimiņa dzīvok? Paldies par veltīto laiku! 

A
atbild:
11. martā, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Ieva Keterliņa, zvērināta advokāte

Dzīvokļu īpašuma likuma 4. pants noteic, ka kopīpašumā esošajā daļā ietilpst dzīvojamās mājas un tās ārtelpu (galeriju, balkonu, lodžiju, terašu) ārējās norobežojošās konstrukcijas (tai skaitā sienas, arhitektūras elementi, jumts, koplietošanas telpu logi un durvis, arī ārdurvis), iekšējās slodzi nesošās konstrukcijas (tai skaitā nesošās sienas un kolonnas, kā arī atsevišķos īpašumus norobežojošās sienas), starpstāvu pārsegumi (tai skaitā siltuma un skaņas izolācijas slāņi), koplietošanas telpas (tai skaitā bēniņi, kāpņu telpas, pagrabtelpas), kā arī dzīvojamo māju apkalpojošās inženierkomunikāciju sistēmas, iekārtas un citi ar dzīvojamās mājas ekspluatāciju saistīti funkcionāli nedalāmi elementi, kas nepieder pie atsevišķā īpašuma (tai skaitā atsevišķā īpašuma robežās esošie sildelementi, ja to funkcionālā darbība ir atkarīga no kopīpašumā esošajām inženierkomunikācijām). 

Dvieļu žāvētājs ir sildelements, kas ir neatdalāmi saistīts ar siltumapgādes sistēmu. Līdz ar to tas ir atzīts par kopīpašumu un daļu no dzīvojamās mājas siltumapgādes sistēmas. Tādēļ pārvaldnieks rīkojas korekti, izmaksas par konkrēto ārpuskārtas remontdarbu sadalot proporcionāli visiem dzīvojamās mājas kopīpašniekiem.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 40 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas