Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Kā rīkoties, ja kādam kļūdaini pārskaitīta nauda

J
jautā:
07. martā, 2024
Rihards

Labdien! Vai ir iespēja atgūt fiziskai personai kļūdaini nosūtīto naudu, ja persona, kura naudu saņēma, neatbild ne uz zvaniem, ne uz ziņām?

A
atbild:
15. martā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saskaņā ar Maksājumu pakalpojumu likuma 92. panta 6. daļu naudu var atmaksāt tad, ja tās saņēmējs tam piekrīt. Likumā ir reglamentētas vairākas citas situācijas, kurās ir iespējams vai nav iespējams atsaukt maksājumu un kāda var būt bankas rīcība, palīdzot ar informāciju klientam, kurš savas vainas dēļ veicis kļūdainu pārskaitījumu.

Situācija ar konkrēto maksājumu jānoskaidro bankā, kurā tas veikts, jo bankas arī savos noteikumos paredz kārtību, kādā maksājums varētu tikt atsaukts.

Pastāv arī iespēja vērsties tiesā, lai atgūtu naudu. Civillikuma 2389. pants nosaka: ja kādam ir bez jebkāda pamata kāds priekšmets no otra mantas, tad to var no viņa atprasīt.