Kā noskaidrot parāda atmaksas faktisko situāciju izpildu lietā

J
jautā:
05. martā, 2024
Aris

Ko darīt, ja tiesu izpildītājs pēc visu saistību nokārtošanas trīs mēnešus kavējas noņemt liegumu? Tā kā minētais liegums joprojām ir spēkā, tad visi man adresētie maksājumi automātiski nonāk pie ZTI un attiecīgā summa ir vairākkārt samaksāta. Kā pareizi pieprasīt naudas atmaksu?

A
atbild:
11. martā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Sākotnēji jums vajadzētu pārliecināties par parāda atmaksas faktisko situāciju. Elektronisko izsoļu vietnē, sadaļā “Citi pakalpojumi”, ir pieejams bezmaksas pakalpojums “Manas izpildu lietas”, kur ietverta šāda informācija no Izpildu lietu reģistra:
1.1. izpildu lietas numurs;
1.2. izpildu lietas reģistrācijas datums;
1.3. izpildu lietas kategorija;
1.4. tālākā virzība;
1.5. parādnieks;
1.6. piedzinējs;
1.7. izpildu dokumenta numurs;
1.8. zvērināts tiesu izpildītājs;
1.9. prasījuma būtība;
1.10. pamatparāds izpildu lietā;
1.11. parāda un sprieduma izpildes izdevumu kopsumma;
1.12. aktuālais parāda apmērs.

Lai apskatītu savu izpildu lietu un noskaidrotu informāciju par parāda atmaksu, kā arī turpmākās rīcības, jums būs jāreģistrējas vietnē.