Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai var sniegt informāciju par mājas tehnisko stāvokli trešajai personai

J
jautā:
20. februārī, 2024
Linda

Vai SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” drīkst sniegt informāciju par mājas tehnisko stāvokli trešajai personai, kura kārto kredītu dzīvokļu iegādei konkrētajā mājā? Kredīta ņēmējs nav pilnvarotā persona.

A
atbild:
21. februārī, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Ieva Keterliņa, zvērināta advokāte

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 28. panta trešajā daļā noteikts, ka “dzīvojamās mājas īpašniekam ir tiesības iepazīties ar mājas lietu bez ierobežojumiem un izgatavot dokumentu atvasinājumus, ievērojot personu datu aizsardzības prasības”. Līdz ar to no normatīvā regulējuma izriet tikai un vienīgi īpašnieka tiesības iepazīties ar mājas lietā esošo informāciju.