Lasīšanai: 1 minūte

Vidējās izpeļņas aprēķins, ja pēdējā darba diena iekrīt mēneša pēdējā dienā

J
jautā:
15. februārī, 2024
Dace

Labdien! Nevaru atrast skaidrojumu par vidējās izpeļņas aprēķināšanu gadījumā, ja darbinieks izbeidz darba attiecības kalendārā mēneša pēdējā datumā, piemēram, 31.01.2024. (pēdējā darba diena).
Vai vidējā izpeļņa tiek aprēķināta par periodu jūlijs–decembris vai augusts–janvāris, jo var pieņemt, ka viss janvāris ir nostrādāts? Darbinieks strādā ilgstoši, uz viņu nevar attiecināt DL 75. panta (6) daļu.

A
atbild:
21. februārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tā kā darbinieka pēdējā darba diena iekrīt janvārī, šis mēnesis vidējās izpeļņas aprēķinā neietilpst. Tādējādi vidējās izpeļņas aprēķins jāveic par periodu jūlijs–decembris.