Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja kaimiņi applūdina dzīvokli

J
jautā:
03. janvārī, 2024
Natalija

Labdien! Kaimiņi applūdina manu dzīvokli jau trīs nedēļas pēc kārtas. Viņi mani nelaiž savā dzīvoklī, un plūdu iemesls man nav zināms. Namu pārvaldnieks teica, ka tā nav viņa problēma un ka viņš netaisās to risināt. Kādi ir mājas pārvaldnieka pienākumi?

A
atbild:
12. janvārī, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Pārvaldnieka kompetence ir noteikta Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 14. pantā un atbildība – 16. pantā.

Pārvaldnieka tiesības un pienākumi ir noteikti pārvaldīšanas līgumā.

Šajā gadījumā jums noteikti ir jāvēršas pie pārvaldnieka, nevis kaimiņa, ar aicinājumu veikt īpašuma apsekošanu, lai saprastu, kāpēc dzīvoklis ticis applūdināts.

Ja jūsu dzīvoklis nav apdrošināts, tad zaudējumu atlīdzināšana būtu jāprasa no pārvaldnieka vai kaimiņa, ņemot vērā to, kurš ir atbildīgs par dzīvokļa applūdināšanu.