E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 31294
Lasīšanai: 2 minūtes

Kā apmaksā darbu svētku dienā

J
jautā:
19. decembrī, 2023
Māris

Ja sanāk strādāt virsstundas svētkos, vai piemaksas summējas? Ja noteiktā stundas likme ir 4 eiro un pārstrādātās stundas likme ir 6 eiro, vai svētku dienā likme būs 8, 10 vai 12 eiro?

A
atbild:
20. decembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likumā vispārēji noteikto darbs svētku dienā tiek kompensēts ar piemaksu vai citu apmaksātu atpūtas dienu.

Tas attiecas arī uz darbiniekiem, kas strādā tā sauktajā maiņu režīmā vai pēc iepriekš sastādīta grafika. Darba devējam par darbu svētku dienā ir jāatlīdzina Darba likuma 144. panta otrā daļā noteiktais: “Ja nepieciešams nodrošināt nepārtrauktu darba gaitu, tad ir atļauts nodarbināt darbinieku svētku dienā, piešķirot viņam atpūtu citā nedēļas dienā vai izmaksājot atbilstošu atlīdzību.”

Atlīdzības apmērs naudā par darbu svētku dienā ir noteikts Darba likuma 68. pantā un ir analogs virsstundu darba apmaksai – piemaksa 100% apmērā no darbiniekam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, tad ne mazāk kā 100% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.

Vienlaikus likums dod tiesības darba devējam nostrādāto svētku dienu apmaksāt arī ar kompensējošu atpūtu citā darba dienā.

Ja darbiniekam svētku dienā jāstrādā virsstundas, tad piemaksas jāsummē (piemaksa par darbu svētku dienā 100% apmērā vai kompensējoša apmaksāta atpūtas diena un piemaksa par virsstundām 100% apmērā).

Ja ir noteikts summētais darba laiks, tad, aprēķinot samaksu par virsstundām, jāņem vērā nolīgtais pārskata periods.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 50 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas