Pneimatiskā ieroča reģistrācija

J
jautā:
04. decembrī, 2023
Jurijs

Mans onkulis atstāja mazjaudas gaisa pistoli, bet dokumentu nav. Vai es varu to reģistrēt?

A
atbild:
29. decembrī, 2023

Saskaņā ar Ieroču aprites likuma 14. panta 3. daļas 2. punktu fiziskajai personai, kura sasniegusi 18 gadu vecumu, ir tiesības: 2) iegādāties, glabāt, pārvadāt un izmantot F kategorijas mazas enerģijas pneimatiskos ieročus, straikbola ieročus, kuru šāviņa sākumenerģija nepārsniedz 1,5 džoulus, peintbola ieročus, kuru šāviņa sākumenerģija nepārsniedz 12 džoulus, un lāzertaga ierīces. F kategorijas mazas enerģijas pneimatiskos ieročus var izmantot treniņos un sporta sacensībās, bet pārējos F kategorijas ieročus un ierīces – simulācijas spēlēs atbilstoši šā likuma nosacījumiem.

Mazas enerģijas pneimatiskais ierocis ir pneimatiskais ierocis, kura šāviņa sākumenerģija nepārsniedz 12 džoulus.

F kategorijas ieroči ir mazas enerģijas pneimatiskie ieroči, straikbola ieroči, peintbola ieroči un lāzertaga ierīces.

Ja jūsu rīcībā esošais pneimatiskais ierocis ir pakļauts reģistrācijai, tad to var reģistrēt tiešsaistē: https://latvija.lv/Epakalpojumi/EP108/Instrukcija.